Blog

İzmir, turistik yerleri sevenler için cennetten bir köşedir. Tatilcilerin ve doğa sevenlerin ideal bölgelerinden olan İzmir Gaziemir’in yarısından fazlası ormanlar ile kaplıdır ve bu ilçede gezilecek yerler, muhteşem manzaraya sahip doğa harikalarıdır. İzmir gezisine çıktığınızda bu ilçeyi de görmeli ve buradaki doğal güzellikleri keşfetmelisiniz!

 

Ülkemizin en büyük fuarı yakın zaman önce Konak’tan Gaziemir’e taşınmıştır ve yıl boyu misafirlerini ağırlamaktadır. Hareketlilik kazanmış bu ilçenin fuarında restoranlar, kafeler, Amfi tiyatrosu, seminer salonu ve idari birimler bulunmaktadır.

 

Sarnıç, Gaziemir’e 15 dakikalık bir mesafededir ve kamp yapmak ya da sadece doğada vakit geçirmek isteyenler için eşsiz bir ormana sahiptir. Çam ağaçları ile kaplı bir ortamda, keyifli bir gölet manzarası sunan ve yeşil ile maviyi buluşturan Sarnıç Gölet, hem manzaraları hem bol oksijenli doğası hem de piknik ve yürüyüş alanları ile doğa severler ve ailelerden ilgi görmektedir. Dinlenme alanları ve yeme-içme için tercih edebileceğiniz bir tesise de ev sahipliği yapan Sarnıç Gölet’i kalabalık İzmir sokaklarından uzaklaşıp dinlenmek için tercih edebilirsiniz. Üstelik İzmir’in bazı bölgelerinde bulunan park ve piknik alanlarına giriş ücretli olsa da Sarnıç Göleti’ne giriş ücretsizdir. Park, günün her saati açık ancak 00:00’dan sonra ışıklar kapatılmaktadır.

 

İzmir’in büyük alışveriş merkezlerinden biri olan Optimum AVM, açıldığı günden beri yoğun rağbet gören İzmir’in en yoğun kalabalığın olduğu alışveriş mağazasıdır. Burada yüzlerce ünlü marka yer almaktadır. Çoğu markayı bulabileceğiniz bu alışveriş merkezinde mağazalar ve reyonlar arasında kendinizi kaybedebilirsiniz. Bütün ünlü yemek restoranlarını burada bulabilir, kısa molalarla gününüzü tamamlayabilirsiniz.

 

Eğer çocuklarınız varsa Uluslararası Çocuk Şenliği Kültür Evi’ni de mutlaka görmelisiniz. Kültür evi, her yıl burada düzenlenen çocuk şenlikleri ile tanınmaktadır. Farklı ülkelerden gelen çocukların getirdiği çeşitli materyallerin sergilendiği Ulusal ve Uluslararası Çocuk Şenliği Kültür Evi, kardeş ülkelerin kültürlerine dair bir şeyler öğrenmek için ziyaret edilebilir. Burası, aynı zamanda fotoğraf, kitap ve resim sergilerine de ev sahipliği yapmaktadır.

 

Bir kültür ve sanat merkezi olan Ulusal ve Uluslararası Çocuk Şenliği Kültür Evi, hafta sonları ziyarete kapalıdır. Hafta içi günlerde ise 08:00 ile 18:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

 

Kuşadası, Alaçatı, Bodrum ya da Çeşme gibi İzmir’in merkezine uzak yerleşim yerlerinde yaşıyor ve İzmir’e geldiğinizde bir de konaklamak istiyorsanız Gaziemir size İzmir’in merkezini, Mia City Hotel ise konforlu bir hizmeti vaadediyor.

 

İster hafta ortası ister hafta sonu olsun Mia City Hotel, gününü İzmir’de geçiren ama gecesinde de İzmir’den ayrılmayı hiç istemeyen misafirlerini tecrübeli kadrosuyla ağırlamaya devam ediyor.