Blog

CHP Genel Merkezi tarafından ilki İstanbul’da düzenlenen ‘CHP’li Belediyeler Tarımsal Kalkınma Zirvesi bu yıl İzmir’de düzenleniyor. 160 CHP’li belediyenin yanı sıra 300’ün üzerinde tarım kooperatifinin katıldığı zirvede İzmir, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu da ağırlıyor!

 

Yerel ve kırsal kalkınma hedefli projeleri ile Ege’ye umut olmayı sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi, küçük ölçekli üretici ve aile işletmelerinin rekabet gücünü artırmaya devam ediyor. İzmir’in tarım ve hayvancılıkta gelişmiş ülkelerle rekabet edebilmesini sağlamak amacıyla köy ve ilçelerimizde yem, soğuk hava depoları, işleme, boyama ve paketleme tesisleri kuruyor, üretim odaklı projeleriyle kırsalın pazarlama imkânlarını yükseltiyor.

 

5-6 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek zirvede belediyelerin ve kooperatiflerin Fuar İzmir’de kurulacak olan stantlarda tarımsal ürünlerinin yanı sıra yerelde kalkınma uygulamalarına dair bilgilendirmelere de yer vermesi bekleniyor.

 

Kitapseverlerin heyecanla beklediği İZKİTAP da bu yıl 28 Ekim – 6 Kasım tarihleri arasında yazar, yayınevi ve okuyucuları buluşturmaya hazırlanıyor. On gün boyunca on binlerce kitapseverin ziyaret etmesinin beklendiği fuar, 10.00-22.00 saatleri arasında ziyarete açık olacak. İZKİTAP-İzmir Kitap Fuarı’nın onur konuğu, Sorbonne Üniversitesi’nde Türk edebiyatı dersleri veren yazar ve akademisyen Nedim Gürsel olacak. Nedim Gürsel, 29 Ekim’deki söyleşide ziyaretçilerle buluşacak. Aynı gün saat 14.00’te Ahmet Ümit ve Timur Soykan’ın da imza günü yapılacak. 30 Ekim 13.00’te Suat Çağlayan, 4 Kasım 17.00’de Buket Uzuner, 6 Kasım 14.00’te Ahmet Telli de imza gününde okurlarıyla buluşacak.

 

Yoğun ilginin beklendiği bu fuar için İzmir Büyükşehir Belediyesi İZKİTAP’a özel ulaşım hatları oluşturdu. 92 numaralı Üçyol Metro-Fuar İzmir, 610 numaralı Gaziemir Semt Garajı-Fuar İzmir, 650 numaralı Fahrettin Altay-Fuar İzmir ve 540 numaralı Lozan Meydanı-Fuar İzmir hatları dışında Bornova Metro İstasyonu ile Şirinyer İZBAN aktarmadan her 25 dakikada bir sefer olacak. Okullardan öğrenciler de servislerle İZKİTAP’a gelecek.

 

Bu yoğun fuar trafiğinde hem fuara yakın olması hem de İzmir’in en gözde konumlarından biri olması sebebiyle Mia City Hotel de yerli ve yabancı tüm katılımcılara kapısını açıyor. Fuar otelleri arasında ulaşım kolaylığı ve sağladığı konforu ile Mia City Otel öne çıkıyor ve keyifle sürdürülecek bir fuar ve tatil imkanı sunuyor.

 

Gaziemir’in ulaşımı en kolay noktalarından birinde bulunan Mia City Hotel, son teknoloji ile donatılmış toplantı salonları ile ücretsiz yüksek hızlı internet erişiminin olduğu konforlu, eğitim ve iş toplantısı alternatifleri yaratıyor. Ücretsiz otopark ve vale hizmeti ile toplantı katılımcılarına zamanlarını verimli kullanma imkânı sunuyor.  %100 müşteri memnuniyeti odaklı, yenilikçi, takım ruhu ile hareket eden profesyonel ekibi ile misafirlerine hizmet vermeye devam ediyor.